Pozvánka na Den otevřených dveří a Dětskou farmu v AVE Kolín

3. května 2016 – Společnost AVE Kolín s.r.o. Vás zve na Den otevřených dveří, který pořádá v areálu společnosti v Kolíně, a to v neděli 8. 5. 2016 od 13.00 do 17.00 hod.

Akce se koná v souvislosti s Dnem záchranářů, který v tento den probíhá v Kolíně na několika místech již od rána. Připraven je program pro celou rodinu a je skutečně na co se těšit. Děti i dospělí budou mít možnost vysypat si popelnici do svozového vozu a projet se na jeho stupačce. K vidění budou i ukázky další používané techniky.

Součástí dne otevřených dveří je Dětská farma s Albertíkem. „Je to ojedinělý projekt pro děti a širokou veřejnost, kde se rozvíjí um a dovednost a učí se poznávat tradiční práce našich předků“ vysvětluje Ing. Petra Javůrková, poradce pro ekologii v AVE a hlavní organizátorka akce. Děti si mohou na farmě vyzkoušet například sázení rostlin, dojení, lovení, mletí mouky či pletení housek. Tyto aktivity budou na jednotlivých stanovištích, které se děti budou snažit obejít postupně všechny, aby získaly potřebná razítka k jejich „farmářské smlouvě“. Kompletní smlouvy, které každý dostane hned u vstupu, putují do slosování o atraktivní ceny.

Už tak pestrý výčet aktivit doplňuje laserová střelba na plechovky, nafukovací stodola a skákací farma.