Den Země v Berouně

16. dubna 2016 – Berounské Husovo náměstí ve čtvrtek dopoledne (14.4.2016) patřilo hlavně dětem. Pořadatelé připravili zábavný program pro děti, který měl společné téma: ochrana přírody.

Berounské Husovo náměstí ve čtvrtek dopoledne patřilo hlavně dětem. Pořadatelé připravili zábavný program pro děti, který měl společné téma: ochrana přírody.

Společnost AVE se na náměstí prezentovala s velkým stanem plným dárků a zajímavých soutěží. Nedílnou součástí byla prezentace o odpadech, jejich třídění či zpracovávání. U stánku bylo přistaveno svozové vozidlo, které bylo stále plné zvědavých a ohromených školáků, ale i školaček. Vystaveny byly také popelnice na separovaný sběr, a kdo chtěl, mohl si hromádku připraveného odpadu rozdělit do správných nádob.  Ve stánku mohly pro změnu děti barevnými fixami vyznačit cestu odpadu k příslušné popelnici a správně ji pojmenovat. Hitem byla ovšem soutěž v běhu s popelnicí.

„Ráno bylo studené a sychravé a proto jsme byli mile překvapeni, když na náměstí od 9 až do 12 hod bylo stále rušno“, shodují se kolegyně z AVE. „Snažíme se tady dětem přiblížit barevné rozdělení kontejnerů i to, jak se odpady dál zpracovávají a co se z nich následně vyrábí. Jsme ale překvapeni, kolik toho děti o třídění ví." doplnil Jan Žurek, jednatel Technických služeb Beroun.

Akce se účastnily místní školy a náměstím prošlo na 300 dětí.