Dny otevřených dveří si Ostravané oblíbili. Na těžbu ropných kalů se tentokrát přišlo podívat 80 návštěvníků

26. února 2018 – Také o druhý den otevřených dveří v areálu laguny Ostramo byl mezi ostravskými obyvateli velký zájem. Ty těžba kalů zaujala a měli k ní mnoho doplňujících otázek.

Ostrava – V příjemné atmosféře se odehrál také 2. den otevřených dveří v areálu ostravských lagun, který uspořádala ve čtvrtek 22. února společnost AVE CZ, jenž má odtěžbu ropných kalů na starosti. „Jsme moc rádi, že je o prohlídky areálu mezi lidmi zájem. Její součástí je totiž diskuze, kdy se návštěvníci mohou na cokoliv zeptat. A otázek bylo tentokrát opravdu hodně,“ podotýká vedoucí provozu Martin Chyba.

Zajímavou prohlídku si pochvalují také samotní návštěvníci. „Děkuji za možnost se sem podívat a také za získání nových informací,“ uvedl do knihy přání a stížností obyvatel z Ostravy – Fifejdy.

V průběhu dvacetiminutové prohlídky si návštěvníci prohlédli areál a na vlastní oči sledovali odtěžbu kalů. „Areál je veřejnosti přístupný teprve podruhé a moc nás těší, že je o akci mezi lidmi zájem. Prostřednictvím dne otevřených dveří je totiž chceme informovat o všech novinkách, aby měli vždy co nejaktuálnější informace. Tato akce proto pravděpodobně nebyla poslední,“ říká mluvčí společnosti AVE CZ Pavla Ivácková a dodává, že situaci v areálu mohou lidé sledovat také na internetových stránkách společnosti či využít infolinku a zavolat na telefonní číslo 724 368 409, která je v provozu každý všední den od 15 do 17 hodin.