Silničáři AVE CZ jsou na zimu připraveni. Již měsíc drží pohotovost.

12. prosince 2014 – Stejně jako vloni se i letos bude AVE CZ starat o zimní údržbu celkem 177 km silnic I. třídy ve Zlínském kraji a na Vsetínsku. Přípravy na nadcházející zimní sezónu jsou u konce a týmy sypačů drží již od 1. října na Vsetínsku pohotovost.

Společnost AVE CZ se stará o zimní údržbu silnic ve dvou oblastech na Zlínsku a Vsetínsku. První je tzv. oblast č. 48 o celkové délce 77, 34 km, v jejímž rámci se jedná o trasu Staré Město, Otrokovice, Zlín, Vizovice, odtud pak úsek po silnici č. 69 až do Vsetína a úsek po silnici č.49 do Valašské Polanky. Druhou je oblast č.49 o celkové délce 99,88 km, v jejímž rámci se jedná o trasu z Nového Jičína do Valašského Meziříčí, (zde jeden úsek odbočuje až do Rožnova pod Radhošťem), dále Vsetín, Valašská Polanka, Horní Lideč (zde odbočuje další úsek až na hraniční přechod Střelná),  Valašské Kloubouky, hraniční přechod Vlárský průsmyk.

„AVE CZ ve Zlínském kraji a na Vsetínsku zajišťuje údržbu pomocí nejmodernější techniky.  Stejně jako minulý rok je centrální dispečink pro oblast č.48 umístěn v Otrokovicích, pro oblast č.49 pak ve Vsetíně. Zimní údržba bude zajišťována opět přesně podle toho, jak nám ukládá smlouva uzavřená s Ministerstvem dopravy. O oblast č.48 se tedy budou starat 4 velké sypače s radlicemi, o úsek č.49 to bude 5 vozidel,“ uvádí Jana Vondráková, tisková mluvčí společnosti AVE CZ.  Údržba tedy bude zajištěna v míře, kterou ukládá zákon a v časových limitech předepsaných smlouvou. Ve smlouvě jsou jasně stanovené časy výjezdu, do kterých musí posypová vozidla vyjet.

Vozidla jsou vybavena GPS technikou a jsou sledována online. Data o plužení a posypu vozovek jsou zasílána přímo do systému Ministerstva dopravy, které tak může mít nad probíhající údržbou plnou kontrolu. „Minulá mírná zima žádné problémy na Vsetínsku a Zlínsku nepřinesla. Nicméně ani v letošním roce naše společnost přípravy na letošní zimu nepodcenila,“ dodává Marcel Benda, regionální ředitel pro oblast jižní Morava.

AVE CZ se stará o zimní údržbu v České republice na ca. 600 kilometrech silnic první a 2600 kilometrech cest druhé a třetí třídy.  Společnost AVE CZ se v zimních měsících také stará o úklid komunikací v největších městech České republiky jako jsou např. Praha, Brno, Ústí nad Labem či lázeňská města Karlovy Vary a Františkovy Lázně, ale i ve městech ležících ve vyšší nadmořské výšce jako je Česká Lípa, Frýdlant nad Ostravicí, Nejdek či horské středisko Harrachov. Pečuje také o zimní údržbu v Třebíči.

Jana Vondráková
Tisková mluvčí
AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o.