Vyhledávání
  • Služby
  • Zákazníci
  • Sběrné dvory a provozovny
  • O společnosti
Vyhledávání
Rozhovor s Věrou Suchomelovou, jednatelkou AVE Kolín s.r.o.

Rozhovor s Věrou Suchomelovou, jednatelkou AVE Kolín s.r.o.

Rozhovor s Věrou Suchomelovou, jednatelkou AVE Kolín s.r.o.

31/5/2023

Společnost AVE CZ pečuje o své zaměstnance a vytváří tak příjemné pracovní prostředí s dobrými vztahy. Klíčový je pro ni individuální přístup – jen tak může vytvořit benefit tzv. „na míru“ rodinné a životní situaci zaměstnance.

Nejen v očích rodičů jste vstřícným zaměstnavatelem. Proč je pro AVE kvalita vztahů se zaměstnanci tak důležitá?

Osobně si myslím, že naše společnost může být tak dobrá a úspěšná, jak se stará a pečuje o své zaměstnance. Vidím v tom přímou úměrnost. Mým úkolem je, aby se zaměstnanci v práci cítili dobře, aby se jim dobře pracovalo a do práce se těšili. Je to jeden z mých hlavních osobních cílů. Přeci jen v zaměstnání trávíme všichni hodně času. Preferuji týmovou práci a pro dobrý tým jsou dobré vztahy základem úspěchu. A v úspěšné společnosti se pracuje vždy lépe.


Jakou podporu mají zaměstnanci pečující o děti nebo své blízké, např. z důvodu stáří či dlouhodobé nemoci?

Každý z našich zaměstnanců má v naší společnosti své pevné místo, svěřenou oblast, své úkoly. Pro mě jako zaměstnavatele je důležité, aby zaměstnanec odváděl svoji práci dobře. Pokud se zároveň musí postarat o své blízké, ať už rodiče či děti, je to pro něj dvojnásobně náročné. S každým takovýmto zaměstnancem hledáme individuální řešení jeho osobní situace. Může to být například částečný pracovní úvazek, po určitou dobu práce na dálku, flexibilní pracovní doba ale také možnost interního koučinku. Vstřícnost k hledání individuálních řešení je jedním z nejsilnějších pilířů AVE prorodinné politiky.


Co se stane, když od vás rodič odchází na rodičovskou dovolenou? Udržujete s ním dál kontakt?       

Se zaměstnanci na mateřské či rodičovské dovolené udržujeme vztahy i nadále. Chceme, aby se cítili být součástí týmu, jsme s nimi v kontaktu, co se týče jejich případného rozvoje, školení, zveme je na celofiremní události, teambuildingy, sdílíme s nimi benefity, diskuse o odborných otázkách. V případě, že vykonávají specifické odborné činnosti, spolupracují s námi většinou v nějaké formě i po dobu svých mateřských a rodičovských povinností.

V AVE jsme pyšní na to, že jsme v loňském roce získali certifikát „Společnost přátelská rodině“, a sice na základě auditu organizace Síť pro rodinu. Odráží to skutečnost, že se snažíme vycházet vstříc potřebám našich zaměstnanců tak, aby mohli sladit svůj pracovní a osobní život. Tyto procesy podporujeme dlouhodobě.


Flexibilní pracovní doba a zkrácené úvazky jsou pro řadu zaměstnanců nutností, kdo je u vás nejvíce využívá a v čem je největší přínos těchto benefitů?

Možnosti flexibilní pracovní doby využívají zejména ženy s malými dětmi a také zaměstnanci pečující o své rodiče či blízké. Mé zkušenosti s těmito lidmi jsou takové, že si toho velmi váží. Jsou to většinou naši nejlepší zaměstnanci.


Jak to bylo ve vašem případě a co jste v období rodičovské dovolené a po jejím návratu od firmy nejvíce ocenila?

Na mateřskou dovolenou jsem odcházela z pozice jednatelky společnosti. Ve společnosti jsem na této pozici pracovala druhým rokem a byl to opravdu náročný rok. Po všech restrukturalizačních změnách, které v tom období ve společnosti probíhaly, jsme začali budovat nové sídlo společnosti, kam jsme se měli přestěhovat.

S vedením naší mateřské společnosti jsme se dohodli, že i nadále zůstanu na pozici statutárního orgánu a v mém přímém výkonu ve vedení mě po určitou dobu nahradí seniorní kolega, který měl dlouholeté zkušenosti ve vedení jedné z našich nejlepších provozoven. Byl již krátce v důchodu a rád se vrátil na manažerskou pozici ze smutných osobních důvodů. Společnost v té době pomohla nám oběma. Na dálku jsme konzultovali, spolupracovali, já jsem tak jednou týdně přijela, abych viděla, jak pokračujeme ve výstavbě.

Je třeba říct, že jsem byla již od začátku přesvědčená, že se chci po mateřské dovolené po 6 měsících vrátit naplno do práce. Bylo to náročné období, ale práce i syn mě naprosto naplňovali. Měla jsem velké štěstí. Bez podpory naší společnosti by to však nešlo. Věřili mi a já doufám, že jsem to naší firmě vše vrátila. Společnost AVE řídím již 16. rok a stále mě to baví.

 

Článek si můžete přečíst ZDE.

 

 

Další články na téma

Další články na téma

Společnost Herkul, a. s. dceřiná společnost AVE CZ se podílela na zprovoznění dálničního obchvatu Loun na dálnici D7

Společnost Herkul, a. s. dceřiná společnost AVE CZ se podílela na zprovoznění dálničního obchvatu Loun na dálnici D7

21/9/2023
Ředitelství silnic a dálnic dne 20.9.2023 zprovoznilo dálniční obchvat Loun na dálnici D7.
Rozhovor o ESG

Rozhovor o ESG

19/9/2023
Víte co je to ESG? Zajímá vás otázka udržitelnosti ve firmách a v businessu vůbec? Poslechněte si naše první interview na ZAK TV.
AVE Frýdlant nad Ostravicí bylo partnerem memoriálu Milana Hrachového

AVE Frýdlant nad Ostravicí bylo partnerem memoriálu Milana Hrachového

14/9/2023
Stolní tenisté z pěti zemí se utkali v 10. ročníku mezinárodního turnaje, který je memoriálem Milana Hrachového.
AVE partnerem Urban Challenge v Ostravě

AVE partnerem Urban Challenge v Ostravě

6/9/2023
V prvním zářiovém víkendu se v areálu Landek park v Ostravě již počtvrté uskutečnil závod Urban Challenge.
Otec a syn ve správě silnic.

Otec a syn ve správě silnic.

1/9/2023
„U silničářů máme oba jistotu.“ Otec Petr Volf je mistrem střediska Na Fialce nedaleko Unhoště, a tak měl syn Michal volbu brigády jasnou. Jenže on už plánuje, že zde zůstane nastálo.