Vyhledávání
  • Služby
  • Zákazníci
  • Sběrné dvory a provozovny
  • O společnosti
Vyhledávání
Výstava o životním prostředí v Kolíně

Výstava o životním prostředí v Kolíně

Výstava o životním prostředí v Kolíně

29/4/2024

Již po patnácté uspořádal Odbor životního prostředí Městského úřadu v Kolíně Výstavu o životním prostředí. Věhlas této výstavy sahá daleko za území města Kolína. Z celého regionu se do prostor společenského domu v Kolíně sjíždějí žáci základních a středních škol, aby se něco nového naučili.

Novinkou letošního ročníku byl velký a částečně tepelně vyhřívaný stan postavený na Karlově náměstí, v němž naši kolegové ze společnosti AVE Kolín, která byla hlavním sponzorem této akce, vytvořili pro děti z mateřských školek (MŠ) nádherný program zaměřený na enviromentální výchovu. Bylo zde několik stanovišť, kde děti měly možnost získat zábavnou formou nové znalosti o třídění odpadů, popovídat si o bezpečnosti s policií ČR, vlastnoručně si do malého recyklovatelného květináčku zasadit hrášek nebo salát, či si vyrobit náramek z korálků nebo namalovat kamínek. Zajímavostí byla pro technicky zaměřené děti i ukázka 3D tisku či virtuální realita. 

Většina dětí potom opouštěla stan s červeným balonkem a se spokojeným výrazem na tváři, která byla ozdobena malovaným obrázkem. 

Na ploše rynku byli k vidění i draví ptáci, lovečtí psi a dal se ochutnat čerstvý chléb ze štolmířské pekárny Kulturně – environmentálního centra M'am'aloca. O zábavu malých dětí se postarala také kouzelnice. Program byl opravdu bohatý a účast dětí opravdu hojná.

„Jsem upřímně ráda, že jsme mohli být v letošním roce hlavními partnery tak významné akce, kterou město Kolín a Odbor životního prostředí organizuje, a která zde má tak velkou tradici. Je správné ve městech a obcích, kde pracujeme a nabízíme své služby, pomáhat a podporovat zejména děti a mládež, kulturní, společenské a sportovní akce. Má to smysl. A když poté vidíme rozzářené oči malých dětí, které si mohou zasadit svoji první rostlinku či dostanou pochvalu za správně vytříděný odpad, je to naše odměna. Určitě budeme i nadále městu Kolínu pomáhat a tuto akci podporovat a rozvíjet. Je totiž svého druhu jedinečná a mimořádná,“ vysvětluje ředitelka AVE Kolín, Věra Suchomelová.

 

Výstava Kolín 8.jpg
Výstava Kolín 010.jpg
Výstava Kolín 1.jpg
Výstava Kolín 4.jpg
Výstava Kolín 7.jpg

Další články na téma

Další články na téma

Známe vítěze 8. ročníku AVE Student Challenge na ČZU

Známe vítěze 8. ročníku AVE Student Challenge na ČZU

13/5/2024
19. dubna se v sídle společnosti AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. (AVE CZ) konalo finále 8. ročníku soutěže AVE Student Challenge ve spolupráci s podnikatelským inkubátorem Point One ČZU a Českou zemědělskou univerzitou v Praze (ČZU).
WEB AVE vítězem IN2 SABRE Awards 2024

WEB AVE vítězem IN2 SABRE Awards 2024

2/5/2024
Naše webové stránky byly oceněny v soutěži IN2 SABRE Awards v kategorii Owned Media – Website.
Compliance

Compliance

26/4/2024
Často skloňované slovo posledních cca dvou let.
AVE opět partnerem Urban Challenge Praha, závodu, který jinde nezažijete!

AVE opět partnerem Urban Challenge Praha, závodu, který jinde nezažijete!

26/4/2024
AVE se i letos stalo partnerem Urban Challenge Praha, unikátního městského překážkového závodu, který se konal 19. - 20. dubna 2024 v prostorách Psychiatrické nemocnice Bohnice. Další závod bude v Praze opět 6. a 7. září 2024.