Vyhledávání
  • Služby
  • Zákazníci
  • Sběrné dvory a provozovny
  • O společnosti
Vyhledávání
Známe vítěze 8. ročníku AVE Student Challenge na ČZU

Známe vítěze 8. ročníku AVE Student Challenge na ČZU

Známe vítěze 8. ročníku AVE Student Challenge na ČZU

13/5/2024

19. dubna se v sídle společnosti AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. (AVE CZ) konalo finále 8. ročníku soutěže AVE Student Challenge ve spolupráci s podnikatelským inkubátorem Point One ČZU a Českou zemědělskou univerzitou v Praze (ČZU).

Do soutěže se zapojilo více než čtyřicet studentů a z finálové devítky, která představila své práce před zástupci a managementem AVE CZ a odborníky z univerzity, uspěli nejlépe Radek Bažík v kategorii inovace, Tereza Pešková za celkové vystoupení a publikum nejvíce oslnila Jana Šipanová.

 

8. ročník AVE Student Challenge byl zaměřen na 4 témata:

Zpracování kalů z ČOV

Recyklace fotovoltaických panelů, baterií a akumulátorů;

Kompostování odpadů;

Zařízení pro energetické využití odpadů v ČR

 

Do finále soutěže, které probíhalo 19. dubna 2024 v sídle společnosti AVE CZ, se dostalo 9 nejlepších studentů, kteří v rámci prezentace představili své návrhy řešení odborné porotě složené z managementu AVE CZ a odborníka z ČZU. „Mezi prvními pocity byla lehká nervozita, ale rychle opadla díky příjemné atmosféře a profesionálním vystupování všech porotců. Za sebe bych určitě doporučil budoucím studentům, aby se nebáli něco takového vyzkoušet, jedná se o skvělou příležitost získat zkušenosti,“ vysvětluje svůj důvod účasti v soutěži finalista Michal Panýrek. Porota udělovala cenu za inovaci a vystoupení. Všichni zúčastnění následně vybrali vítěze ceny publika. 

V porotě za AVE CZ zasedli: Ing. Jan Šonský, projektový manažer v odd. Strategických projektů, Ing. Marek Livora, Ph.D., vedoucí provozu AVE Pražské komunální služby, Ing. Barbora Tojflová, projektová manažerka, Ing. Andrea Jelínková, Ph.D., jednatelka ESG Avensis, Pavla Ivácková, ředitelka marketingu a komunikace, Ing. Štěpánka Kozojedová, HR specialista a Ing. Kateřina Strnadová, personální ředitelka. Za ČZU porotcoval již tradičně doc., Ing. Vlastimil Altman, Ph.D., který je také odborným garantem celé soutěže. 

Cena za inovaci, jež byla hlavní cena soutěže, byla vybrána na základě posouzení kvality zpracování tématu, využití navrhovaných řešení v rámci společnosti AVE CZ a za celkovou orientaci v dané problematice. Porotci zvolili jako vítěze Radka Bažíka, který se v rámci tématu Zpracování kalů z ČOV zaměřil na návrhy systémového řešení pro kombinované spalovací zařízení kalů a následného hydrotermálního zkapalnění. Porotkyně Ing. Barbora Tojflová (absolventka ČZU a výherkyně jednoho z ročníků AVE Student Challenge) takto chválí výherce soutěže: „Cenu za inovaci jsme letošní rok udělili Radkovi Bažíkovi, který nás jednoznačně přesvědčil svou precizně zpracovanou odbornou prezentací, která pokryla všechny aspekty aktuální problematiky v oblasti kalů. Celkový dojem podtrhl svým milým vystupováním a interakcí s publikem.“

Cena za celkové vystoupení byla vybrána na základě posouzení celkového projevu (práce s hlasem, gesty, výrazem, vtipem či napětím) a formy prezentace (vizuální stránky a struktury). Porota vybrala za vítězku Terezu Peškovou s prezentací na téma Kompostování odpadů, v níž Tereza představila analýzu aktuálního stavu kompostování a možných návrhů na budoucí zlepšení. To vše v perfektně vizuálně zpracované prezentaci.

Cenu publika za celkový dojem, který hodnotili všichni zúčastnění, vyhrála Jana Šipanová, za svůj přístup k porovnání zpracování kalů v Česku a zahraničí, jež bylo představeno na konkrétních případech. Za svoji prezentaci si odnesla věcné ceny od AVE CZ a finanční stipendium stejně jako všichni výherci.

„Osmý ročník AVE Student Challenge na ČZU je úspěšně za námi a já mám velkou radost, že se opět zapojily desítky studentů napříč univerzitou a že finálová sestava byla nejenom kreativní, ale dokázala zaujmout odbornou porotu a zapojit se do diskuze,“ dodává Markéta Fejtová, vedoucí Point One.

Oceněným ještě jednou gratulujeme, finalistům blahopřejeme a všem zúčastněným přejeme hodně štěstí a budeme se těšit na viděnou příští rok při 9. ročníku AVE Student Challenge na ČZU.

Box:

Spolupráce podnikatelského inkubátoru Point One ČZUČeské zemědělské univerzity v Praze a společnosti AVE CZ odpadové hospodářství má dlouholeté kořeny. Společné aktivity s lídrem v oblasti nakládání s odpady jsou nesmírnou inspirací nejen pro studenty ČZU, ale i pro inkubované projekty v Point One. Dalšími společnými aktivitami jsou odborné stáže, nevšední exkurze a spolupráce na bakalářských, diplomových či odborných pracích. Tyto činnosti přinášejí studentům potřebný praktický přesah a zástupcům společnosti AVE CZ naopak neotřelé pohledy nové generace studentů na praktické řešení ekologických problémů.

Další články na téma

Další články na téma

WEB AVE vítězem IN2 SABRE Awards 2024

WEB AVE vítězem IN2 SABRE Awards 2024

2/5/2024
Naše webové stránky byly oceněny v soutěži IN2 SABRE Awards v kategorii Owned Media – Website.
Výstava o životním prostředí v Kolíně

Výstava o životním prostředí v Kolíně

29/4/2024
Již po patnácté uspořádal Odbor životního prostředí Městského úřadu v Kolíně Výstavu o životním prostředí. Věhlas této výstavy sahá daleko za území města Kolína. Z celého regionu se do prostor společenského domu v Kolíně sjíždějí žáci základních a středních škol, aby se něco nového naučili.
Compliance

Compliance

26/4/2024
Často skloňované slovo posledních cca dvou let.
AVE opět partnerem Urban Challenge Praha, závodu, který jinde nezažijete!

AVE opět partnerem Urban Challenge Praha, závodu, který jinde nezažijete!

26/4/2024
AVE se i letos stalo partnerem Urban Challenge Praha, unikátního městského překážkového závodu, který se konal 19. - 20. dubna 2024 v prostorách Psychiatrické nemocnice Bohnice. Další závod bude v Praze opět 6. a 7. září 2024.