Vyhledávání
 • Služby
 • Zákazníci
 • Sběrné dvory a provozovny
 • O společnosti
Vyhledávání
Silničáři AVE CZ jsou na zimu připraveni

Silničáři AVE CZ jsou na zimu připraveni

Silničáři AVE CZ jsou na zimu připraveni

13/11/2017
Pavla Ivácková, tisková mluvčí společnosti AVE CZ

13. listopadu 2017 – Praha - Společnost AVE CZ letos poprvé zajistí zimní údržbu silnic I. třídy v šesti českých krajích, když uspěla v tendru vypsaném ministerstvem dopravy.

O skoro 1 300 kilometrů silnic se bude starat 54 vozidel. Týmy sypačů jsou na zimu již dobře vybaveny.

Vzhledem k tomu, že se zima již nezadržitelně blíží, pracovníci AVE CZ dokončili předsezónní přípravy pro údržbu silnic. „Kromě pravidelné údržby měst a silnic II. a III. tříd se budeme starat také o cca 1 300 kilometrů silnic nejvyšší kategorie. Rozhodně nechceme nic podcenit, takže jsme se připravovali s dostatečným předstihem,“ řekla Pavla Ivácková, tisková mluvčí AVE CZ.

AVE CZ uspěla v tendru na poskytování zimní údržby silnic I. třídy v Karlovarském, Libereckém, Moravskoslezském, Olomouckém, Zlínském a Středočeském kraji, který je navíc rozdělený na dvě oblasti. Ve všech krajích se bude o vozovku starat v konsorciu s dalšími firmami. Smlouvy s ministerstvem dopravy uzavřely společnosti do roku 2025.

Míra zimní údržby včetně časových limitů je specifikována v zákonu o pozemních komunikacích. „Zimní údržba bude zajišťována dle schváleného plánu zimní údržby a přesně podle toho, jak nám ukládá smlouva uzavřená s ŘSD“, vysvětluje Ivácková.

O nejdelší úsek se budou silničáři AVE CZ starat v Moravskoslezském kraji, kde je čeká údržba víc než 329 kilometrů vozovky. Využijí přitom 15 posypových vozidel. Asi 244 kilometrů silnic I. třídy bude mít AVE CZ na starosti v Karlovarském kraji, kde údržbu zajistí prostřednictvím 10 vozů. Ve středočeském kraji se o 285 kilometrů postará 11 sypačů. „S údržbou komunikací 1. tříd máme mnohaleté zkušenosti ve Středočeském, Libereckém či Zlínském kraji, proto víme, s čím vším musíme počítat. Na pokyn dispečerů bude připraveno vyjet na údržbu „jedniček“ celkem 54 moderně vybavených vozů,“ uvedla Ivácková.

Veřejnou soutěž na následujících osm let s předpokládanou cenou téměř 8,5 miliardy korun vypsalo prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Ministerstvo dopravy. Díky soutěži stát ušetří přes 804 milionů korun.

Ministerstvo dopravy vyhlásilo pilotní tendr na zimní údržbu silnic první třídy už v roce 2013, který ve Zlínském kraji společnost AVE CZ vyhrála. Pilotní tendry tehdy ukázaly, že soukromé firmy dokáží dělat zimní údržbu efektivněji a stát díky tomu může ušetřit 20 – 30 % vynaložených prostředků.

 

Přehled oblastí pro údržbu silnic I. třídy (2017-2025)

 • Karlovarský kraj (konsorcium: AVE CZ + Eurovia): 353 mil.

         AVE CZ: 244 km, 10 vozů

 • Liberecký kraj (AVE CZ + Eurovia + Silnice LK): 467 mil.

         AVE CZ: 158 km, 6 vozů

 • Moravskoslezský kraj (AVE CZ + Eurovia + SOUS): 940 mil.

         AVE CZ: 329 km, 15 vozů

 • Olomoucký kraj (AVE CZ + Eurovia + SOUS): 482 mil.

         AVE CZ: 105 km, 5 vozů

 • Středočeský kraj (jihozápadní oblast: AVE Kladno + ČNES + BES + Silnice TS + Údržba silnic): 451 mil. 

         AVE CZ: 193 km, 7 vozů

 • Středočeský kraj (severovýchodní oblast: AVE CZ + ČNES + KDS + ZKP + USK): 391 mil.

         AVE CZ: 92 km, 4 vozy

 • Zlínský kraj (AVE CZ + SÚS Zlínská + SÚS Vsetín + SÚS Valašsko + SÚS UH): 456 mil.

         AVE CZ: 145 km, 7 vozů

 

Komunikace II. a III. tříd, velká města

AVE CZ se v České republice stará o zimní údržbu na 2600 kilometrech komunikací druhé a třetí třídy. Společnost se v zimních měsících také stará o úklid komunikací v největších městech České republiky jako jsou např. Praha, Brno, Ústí nad Labem, Kladno, Kolín či lázeňská města Karlovy Vary a Františkovy Lázně, ale i ve městech ležících ve vyšší nadmořské výšce jako je Česká Lípa, Frýdlant nad Ostravicí, Nejdek či horské středisko Harrachov.

 

Pavla Ivácková, tisková mluvčí AVE CZ odpadové hospodářství s. r. o. 

pavla.ivackova@email.cz

Tel.: 296 339 999

Mobil: 739 320 268

Další články na téma

Další články na téma

Pražské služby a AVE jsou připraveny na vánoční a novoroční svoz odpadu

Pražské služby a AVE jsou připraveny na vánoční a novoroční svoz odpadu

1/12/2023
Konsorcium Pražské odpady 2016-2025, které tvoří Pražské služby, a.s. a AVE Pražské komunální služby a.s., zajistí během vánočních svátků svoz směsného a tříděného odpadu na území metropole.
„Jezdím Mercedesem a o víkendu mám volno, co víc si přát?“

„Jezdím Mercedesem a o víkendu mám volno, co víc si přát?“

16/11/2023
Pan Vakeš jezdí od roku 2007 s nákladním Mercedesem, vozí 40kubíkové kontejnery s papírem, plastem či jiným odpadem. U svozové firmy ho to baví, a navíc, jak s úsměvem dodává, má dobrý pocit, že je díky jeho práci v okolí čisto.
„Změnila jsem zaměstnání a překvapila sama sebe“

„Změnila jsem zaměstnání a překvapila sama sebe“

9/11/2023
Monika Künzlová má ráda zvířata, a tak s nimi spojila své profese. Původně byla ošetřovatelkou v zoo, později pracovala ve slavné stáji u závodních koní. Ale když nastal čas na změnu, rozhodla se pro zcela novou výzvu: nastoupila do prakticky výhradně mužského kolektivu, sedlo vyměnila za sedačku automobilu, a když je potřeba, umí vzít do ruky i motorovou pilu.
AVE předala nový defibrilační přístroj AED v Jilemnici

AVE předala nový defibrilační přístroj AED v Jilemnici

26/10/2023
Nový přístroj AED byl slavnostně předán na městském úřadě v Jilemnici. Defibrilační přístroj byl pořízen za finanční podpory naší společnosti a bude sloužit veřejnosti.
I na podzim jsme se zapojili do akce Ukliďme Česko

I na podzim jsme se zapojili do akce Ukliďme Česko

8/10/2023
Opět jsme se připojili k akci Ukliďme Česko, kde během podzimu probíhá přes 500 úklidů.